
Srpska folk pjevačica Svetlana Ražnatović Ceca je svoj prvi fan klub dobila u Bosni i Hercegovini. I to prije 30 godina. Naime, čuveni estradni magazin “Sabor” objavio je u ljeto 1990. godine pismo osnivača fan kluba Milanka Cicmila, u kome je između ostalog pisalo: “Želim da obavijestim sve obožavaoce Svetlane Cece Veličković da je osnovan njen fan klub. Pošto vjerujem da ima mnogo zainteresovanih, ovo je ujedno poziv i obavještenje da nam se mogu javiti i reći svoje prijedloge i sugestije“. Milanko je takođe naveo da svi ljubitelji Cecine pjesme mogu poslati prijavnice i tako se učlaniti u prvi Cecin fan klub.

Nakon prvog velikog koncerta u Banja Luci iz 2002. godine, kada je pjevala na stadionu fudbalskog kluba “Borac”, o čemu smo pisali 



Dvadeset i šestog decembra 2006. godine, srpska pjevačica Svetlana Ražnatović Ceca je prvi put u svojoj karijeri zapjevala u Doboju. Ovaj prednovogodišnji nastup je ujedno bio i prvi Cecin koncert u Bosni i Hercegovini nakon onog iz 2002. godine, kada je Ceca pjevala u Banja Luci. Koncert u Doboju je održan u klubu “Džungla”, pred više hiljada ljudi, a sarajevski magazin “Svijet” je tom prilikom napisao: “Bez obzira na to što mnogi do posljednjeg časa nisu vjerovali da će Ceca doći u Doboj, najavljeni spektakl nije izostao na veliku radost 4.000 najsrećnijih fanova, koji su, osim iz Republike Srpske, došli i iz Federacije BiH ali i Hrvatske. Rekli smo “najsrećnijih” jer je ispred prepune “Džungle” ostalo više od 1.000 onih koji su došli nekoliko minuta kasnije pošto su sve karte bile prodane.” 





